İçkale Şirketler Grubu

“İçkale, Bodrum’da 2001 yılında Zeki Güner ve Uğur İlhami Özden ortaklığında kurulmuş bir aile şirketidir. Yolun başında sadece 1 perakende satış mağazası ile tek faaliyet alanı olan telekomünikasyon sektöründe Telsim markası altında hizmet veren şirketimiz; toptan satış ve dağıtım ağlarının bünyeye katılması, yeni mağazaların açılması ve farklı satış kanallarının da sisteme eklenmesi ile telekomünikasyon sektöründe Vodafone ile iş birliği içerisinde istikrarlı bir şekilde büyümüştür. Bugün Ege ve Güney Marmara Bölgesi’nde 12 ilde (Muğla, Aydın, İzmir, Manisa, Denizli, Uşak, Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Kütahya, Yalova, Bilecik) Vodafone’un tek yetkili distribütörü ve Türkiye’deki en büyük yatırımcı yapılanması haline gelmiştir.

Şirketimiz 2017 yılında bünyesine katılan İçkale Yachting markası ile gulet charter kiralama, 2019 yılında kurulan İçkale GES ile güneş enerjisinden elektrik üretimi ve 2020 yılı itibariyle İçkale İnşaat markası altında Bodrum’da Livadi Evleri projesi, 2022 yılında kurulan İçkale Otomotiv ve yine aynı yıl şirket bünyesine katılan Pernod Ricard dağıtım ağını da ekleyerek bugün varlığını İçkale Grup olarak sürdürmektedir.

Ticari hayatta kurumsal yapılanma ve disiplin başarıyı getiren önemli faktörlerdir. Ancak biz İçkale olarak, elde etmiş olduğumuz başarının altında yatan sebepleri sadece buna bağlamıyoruz. Kurulduğumuz ilk günden beri bölgemize ve ülkemize faydası olabilecek sosyal ve kültürel etkinlikleri ve bölgemizdeki spor kulüplerini imkânlarımız ölçüsünde maddi ve manevi olarak destekliyoruz. Bunun yanı sıra bölgemizde etkin olan sivil toplum kuruluşlarında da faal olarak yer alıyor ve hizmet verdiğimiz insanların toplumsal yaşamını da iyileştirmeye katkıda bulunmak adına çalışmalar yapıyoruz. Eğitim alanında öğrencileri destekliyor ve bu tür faaliyetler için şirketimizde fon yaratıyoruz. İçkale yapılanmasının başarısı %50 oranında ticari unsurlar, disiplin, çok çalışma ve kurumsal yapılanmaya bağlanabilir, %50 oranında ise bu tür faaliyetlere verdiğimiz önem ve bunu faaliyet göstermekte olduğumuz coğrafyada bölge insanına hissettiriyor olmamızdır.

İçkale Grup olarak sürdürülebilir büyümeyi sağlayabilmek; bunu yaparken de hem bir aile haline gelmiş olduğumuz 300 çalışanımıza ve ailelerine, faaliyet bölgemizdeki bölge insanına ve ülkemize katkı sağlayacak projelerin içinde yer almak her zaman önceliğimiz olacaktır.”
 

İçkale Vodafone


Ege ve Güney Marmara Bölgesi’nde 12 ilde (Muğla, Aydın, İzmir, Manisa, Denizli, Uşak, Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Kütahya, Yalova, Bilecik) Vodafone’un tek yetkili distribütörü ve Türkiye’deki en büyük yatırımcı yapılanması olan İçkale bu illerde yer alan bütün münhasır, yarı münhasır ve alt bayi niteliğindeki Vodafone iş ortaklarına dağıtım hizmeti götürmekte, bunun yanında toptan akıllı cihaz satışı ve toptan cep telefonu aksesuar satışı kanallarını da bünyesinde bulundurmaktadır.

İçkale işletmesinde bulunan 31 Vodafone mağazası ile sadece perakende telekomünikasyon ihtiyaçlarını gidermekle kalmayıp, abonelere 360 derece teknolojik destek sağlamaktadır.
 

İçkale Yachting


2017 yılında İçkale Grup bünyesinde kurulan İçkale Yachting; L'Orient isimli ahşap yelkenli gulet ile Gökova Körfezi, Bodrum yarımadası çevresi ve Yunan Adaları rotalarında unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak isteyen herkese sınırsız maviliklerin kapısını açmaktadır. Hem yelkenli seyir hem de motorlu seyir imkânı sunan L'Orient, 4 kişilik deneyimli mürettebatı ile 10 kişiye kadar misafir ağırlayabilmekte, özel turlar ile gerçekten dinlendirici, masmavi bir tatil deneyimi vaat etmektedir.

İçkale İnşaat


2020 yılında kurulan İçkale İnşaat, Bodrum Konacık’ta yükselmeye başlayan Livadi Evleri projesi ile İçkale Grup bünyesindeki hayatına başlamıştır. Mayıs 2021’de Livadi Evleri projesi tamamlanarak ev sahiplerine anahtar teslimleri gerçekleştirilmiştir. Proje, 1362.11 metrekare arsa içinde hepsi özel yüzme havuzlu 4 özel dubleks müstakil villadan oluşmaktadır.

İçkale GES


2019 yılından bu yana İçkale Grup bünyesinde yer alan İçkale GES, sürdürülebilir enerji üretme hayalinin bir sonucu olarak doğmuştur. Milas Ören ve Bodrum Kumköy'de yer alan Güneş Enerjisi Santralleri ile elektrik üretimi sürdürülmektedir.

 

 

İçkale Otomotiv


2022 yılında Gaziemir'de yer alan ana ofiste konumlandırılan İçkale Otomotiv, sıfır ve ikinci el otomobil satışı alanında hizmet vermektedir.

İçkale Pernod Ricard


İçkale Grup 2022 yılından bu yana Muğla ve Fethiye bölgeleri Pernod Ricard Türkiye yetkili distribütörü olarak hizmet vermektedir.