İçkale Şirketler Grubu


“İçkale, Bodrum’da 2001 yılında Zeki Güner ve Uğur İlhami Özden ortaklığında kurulmuş bir aile şirketidir. Yolun başında sadece 1 perakende satış mağazası ile tek faaliyet alanı olan telekomünikasyon sektöründe Telsim markası altında hizmet veren şirketimiz; toptan satış ve dağıtım ağlarının bünyeye katılması, yeni mağazaların açılması ve farklı satış kanallarının da sisteme eklenmesi ile telekomünikasyon sektöründe Vodafone ile iş birliği içerisinde istikrarlı bir şekilde büyümüştür. Bugün Ege ve Güney Marmara Bölgesi’nde 8 ilde (Muğla, Aydın, İzmir, Manisa, Denizli, Uşak, Balıkesir, Çanakkale) Vodafone’un tek yetkili distribütörü ve Türkiye’deki en büyük yatırımcı yapılanması haline gelmiştir.

Şirketimiz 2017 yılında bünyesine katılan İçkale Yachting markası ile gulet charter kiralama, 2019 yılında kurulan İçkale Enerji ile güneş enerjisinden elektrik üretimi ve 2020 yılı itibariyle İçkale İnşaat markası altında Bodrum’da Livadi Evleri projesini de ekleyerek bugün varlığını İçkale Grup olarak sürdürmektedir.

Ticari hayatta kurumsal yapılanma ve disiplin başarıyı getiren önemli faktörlerdir. Ancak biz İçkale olarak, elde etmiş olduğumuz başarının altında yatan sebepleri sadece buna bağlamıyoruz. Kurulduğumuz ilk günden beri bölgemize ve ülkemize faydası olabilecek sosyal ve kültürel etkinlikleri ve bölgemizdeki spor kulüplerini imkânlarımız ölçüsünde maddi ve manevi olarak destekliyoruz. Bunun yanı sıra bölgemizde etkin olan sivil toplum kuruluşlarında da faal olarak yer alıyor ve hizmet verdiğimiz insanların toplumsal yaşamını da iyileştirmeye katkıda bulunmak adına çalışmalar yapıyoruz. Eğitim alanında öğrencileri destekliyor ve bu tür faaliyetler için şirketimizde fon yaratıyoruz. İçkale yapılanmasının başarısı %50 oranında ticari unsurlar, disiplin, çok çalışma ve kurumsal yapılanmaya bağlanabilir, %50 oranında ise bu tür faaliyetlere verdiğimiz önem ve bunu faaliyet göstermekte olduğumuz coğrafyada bölge insanına hissettiriyor olmamızdır.

İçkale Grup olarak sürdürülebilir büyümeyi sağlayabilmek; bunu yaparken de hem bir aile haline gelmiş olduğumuz 400 çalışanımıza ve ailelerine, faaliyet bölgemizdeki bölge insanına ve ülkemize katkı sağlayacak projelerin içinde yer almak her zaman önceliğimiz olacaktır.”